Škoda Octavia- Představení

22. dubna 2006 v 12:00 |  Škoda Octavia
EXTERIÉR
Škoda Octavia je silná, dynamická, dravá i robustní zároveň. Mimořádně kompaktní karoserii dominuje přední část vozu s energicky zkosenou přídí, nově tvarovanými světlomety, klenutou kapotou motoru a typickou přední maskou .

Vozy Škoda vždy bezpečně rozeznáte od jiných podle jejich "tváře" a nejinak je tomu i u Octavie. Výrazná mřížka chladiče s vertikálními žebry, chromovaným rámečkem a s tradičním emblémem odkazuje na slavnou historii značky Škoda, širší blatníky přispívají k výrazu solidnosti a spolehlivosti vozu.


Charakteristickým znakem Octavie je zejména tvar kapoty do "V", při pohledu ze strany působící sebevědomým dojmem; díky grilu masky a svým prodlouženým liniím budí dojem síly.

Při pohledu z boku překvapí jemný přechod linie střechy do boků karoserie. Robustní, ale přitom elegantní je střední sloupek s velkými radiusy otvorů bočních skel ve dveřích. Plocha pod okny dveří podtrhuje plynulý průběh spár.
Dvojnásobnou plochu mají nyní obrysová světla ve srovnání s předchozím modelem. Tento skvělý benefit získal nový model díky novému tvaru zadních skupinových světel, která nyní zasahují až do boků vozu! Znamená to, že Octavia je na silnici opravdu nepřehlédnutelná a nová světla jsou významným příspěvkem ke zvýšení bezpečnosti.
Vnitřní prostor vozu je nejen působivý na pohled, ale nabízí všem cestujícím, a tedy i pasažérům na zadních sedadlech, maximální pohodlí, dostatek místa a bezpečí. Samozřejmostí je prvotřídní zpracování spolu s kvalitními materiály. Zároveň je v interiéru Octavie množství prakticky integrovaných úložných prostorů, jedinečně designově řešených. Naleznete je v prodloužené středové konzole, v palubní desce, v plastovém obložení předních sedadel nebo v opěrce zadního sedadla.


Originální design přístrojové desky Octavie se vyznačuje nejenom líbivými tvary. Především skvělá ergonomie a maximální orientace přístrojů na řidiče, stejně jako dobrá přístupnost k ovládacím prvkům z místa spolujezdce je prvotřídní. Ocenění zaslouží i kvalita použitých materiálů. V nabídce nechybí ani kožený multifunkční volant s prosvětlenými ovládacími prvky.
INTERIÉR

Originálně profilovaný stropní panel rozděluje opticky interiér Octavie na dvě části. V zajímavém designovém prvku nalezla u Elegance v přední části nad prostorem řidiče a spolujezdce místo odkládací schránka na brýle a naopak v zadní části (od verze Ambiente) panel osvětlení interiéru.

Optimální a stálá tepelná pohoda v interiéru k jízdnímu komfortu prostě patří. Přejete si jinou teplotu než spolujezdec? žádný problém, dvouzónová klimatizace Climatronic Vám umožní nastavit teplotu podle přání zvlášť pro levou a pravou část interiéru.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 janečkovi janečkovi | E-mail | 8. září 2007 v 20:17 | Reagovat

koupila jsem si s mužem vysněné auto skoda octavia combi jsme s ním moc spokojeni pro nás pět je prostorné a ještě můžem jet na velký nákup

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama