Květen 2009

ŠKODA AUTO na AUTOSALONU BRNO 2009 představí dvě světové premiéry

21. května 2009 v 22:35 | http://www.bvv.cz/autosalon

Největší domácí výrobce automobilů - Škoda Auto a.s. se bude v Brně prezentovat celou řadou novinek. V expozici najdeme hned dvě světové výstavní premiéry - vozy Octavia RS a Octavia Scout v novém provedení.


Omlazená Octavia RS zaujme nově tvarovanou maskou chladiče s logem RS a výraznými světlomety. Ty mohou být poprvé ve verzi RS osazeny xenonovými výbojkami s natáčecím modulem. Inovovaný nárazník s širším a výraznějším nasávacím otvorem nabídne další dvě novinky; kromě mlhových světlometů s Corner funkcí jsou pro modely Octavia RS k dispozici i LED světla pro denní svícení. Sportovní podvozek snížený na 127 mm, snížená hmotnost vozu (o 20 kg u benzínové, resp. 15 kg u naftové verze) a nižší hodnota koeficientu odporu vzduchu pozitivně ovlivnily výkonnostní parametry. Zvýšila se maximální rychlost a zlepšily se také hodnoty pružnosti a zrychlení. Pohonné jednotky modelu Octavia RS plní normu EU 5.
Designová linie Scout si v nabídce modelů Škoda vybudovala pevné místo a model Octavia Scout je vedle vozů Roomster Scout a Fabia Scout vrcholem nabídky. Omlazená silueta vozu dostala tvář společnou pro celou modelovou řadu Octavia - přepracovaná maska chladiče je lemována výraznými světlomety. Masivní přední nárazník s mlhovými světlomety s Corner funkcí dále podtrhuje terénní vzhled vozu. Dobrá prostupnost terénem - 179 mm světlé výšky a ochrana podvozku jsou dostačující i pro cesty mimo zpevněnou silnici. Pohon všech kol je řešen čtvrtou generací spojky Haldex, která dokáže přenést až 85 % točivého momentu na jedno kolo.


Svou premiéru pro české zákazníky si v Brně prožije i modelová řada Yeti. Stylový vůz je určen jak pro městský provoz, tak pro volný čas a bude k dispozici s nejmodernějšími technologiemi, které zajistí nejen vynikající chování na silnici, ale také výborné jízdní vlastnosti v terénu. Čistokrevné SUV nabízí praktické a chytré řešení pro zákazníky, kteří chtějí kompaktní, avšak robustní, univerzální a maximálně bezpečný vůz.
V expozici automobilky Škoda dále najdete celou modelovou paletu vozů Škoda, včetně rodiny vozů Scout a GreenLine (Octavia GreenLine s novým dieselovým motorem 1,6 TDI CR/77kW). Ale také například soutěžní vůz Fabia Super 2000.


Se škodovkou na AUTOSALON zdarma
U příležitosti 50. výročí modelu Octavia bude v neděli 7. 6. 2009 každému návštěvníkovi, který se na vstupní bráně BVV prokáže klíčkem od jakéhokoliv vozu Škoda, umožněn volný vstup na AUTOSALON. Navíc, po vyplnění jednoduchého kupónu, bude každý den trvání autosalonu na stánku Škoda Auto vylosován jeden výherce, kterému bude na víkend zapůjčen nový model Yeti.
Autosalon Brno 2009 se blíží

16. května 2009 v 9:41 | autorevue.cz
Datum konání:

6.6. - 11. 6. 2009
- 4. 6. 2009 - tiskový den

- 5. 6. 2009 - odborný denJiž za měsíc otevře brány jediný pořádný český autosalon. Krize, nekrize, letos v Brně bude na co se dívat. Co Autosalon Brno nabídne?


S lokálními autosalony to v posledních měsících vypadá všelijak. Automobilky
v době výrazně klesající poptávky po autech omezují své investice na všech frontách a o prezentaci na méně významných autosalonech příliš nestojí. Již nejeden menší autosalon byl pro letošní rok
zcela zrušen a kde kdo by mohl soudit, že ani ten český, pořádaný klasicky na brněnském výstavišti, pro letošek nic pěkného nečeká.
Ale to by byl velký omyl. V Brně se letos představí celá plejáda automobilových novinek, bude možné si na vlastní kůži vyzkoušet spoustu aut nabízených na českém trhu a připraven je i bohatý doprovodný program takřka pro každého. Důvodů, proč byste na této akci určitě neměli chybět, je zkrátka více než dost. Pojďme si je společně projít.

Kde, kdy a za kolik?

Než se blíže podíváme na to, co vše nás letos v Brně čeká, si v krátkosti shrňme nejzákladnější fakta o místě a datu
konání a cenách
vstupného.
Autosalon Brno 2009 se samozřejmě uskuteční v prostorách brněnského výstaviště, kde svou výstavní premiéru zažije nový pavilon P. Ten nabídne opravdu velkorysý prostor o ploše přesahující 15
000 m2, což je ekvivalent třech obvyklých brněnských pavilonů. Kostru autosalonu pak bude dotvářet pavilon F, ale pro doprovodný program budou Autosalonu sloužit i další prostory výstaviště.
Kdy bude možné Autosalon navštívit?
Tiskový a odborný den: pátek 5. června 2009
Dny pro veřejnost: sobota 6. až čtvrtek 11. června 2009. Otevřeno bude denně od 9:00 do 18:00, v poslední den pouze do 17:00.

Ceny vstupného a parkovného
Dospělý za celodenní vstupné zaplatí 100 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti a důchodci 50 Kč. Speciální vstupné pro rodinu (2 dospělí a 2 děti) vyjde na 200 Kč. Za parkování na celý den pro osobní automobil pak zaplatíte 100 Kč za celý den.

Před startem autosalonu navíc máte možnost získat celodenní vstupné pro dospělé s padesátiprocentní slevou, tedy jen za 50 Kč. Stačí se v předstihu zaregistrovat na www.autosalon.cz a sleva je vaše.


Žhavé novinky na české půdě

Přesný výčet zúčastněných automobilek je vzhledem k složité situaci v odvětví i v tuto chvíli ještě upřesňován, svou účast ale již potvrdilo přes třicet automobilových značek, které budou vystavovat stovky svých modelů. O nejvýznamnějších novinkách, které se v Brně ukážou, vás budeme informovat v samostatných článcích a kompletní přehled všech klíčových novinek vám přineseme v momentě, kdy bude s definitivní platností znám, již v tuto chvíli ale můžeme jmenovat řadu zajímavých vozů, které se v Brně s jistotou představí.
Za všechny zmiňme zcela novou Škodu Yeti, kterou si bude možné v Česku poprvé "osahat" zřejmě právě až v Brně, nejnovější Volkswagen Golf GTI šesté generace nebo koncept nového praktického auta, které bude vyráběno na českém území, Kiy No.3. Představí se i nový Renault Mégane Grandtour, Renault Clio po faceliftu ve špičkové verzi RS200, zcela nový Volkswagen Polo, Honda City nové generace, hybridní Honda Insight a další vozy, které jste v Česku dosud mohli sotva zahlédnout.
K vidění bude i celá řada prestižních vozů značek jako Aston Martin, Bentley, Lamborghini nebo Spyker.Jen se podívat? Kdepak, klidně se i projet a také výhodně koupit

Automobilovým rutinérům ovšem může přijít nudné si automobily, třebaže půjde o nejžhavější či nejprestižnější světové novinky, pouze prohlížet. Ani pro takové ale nebude Autosalon Brno 2009 nudný, spoustu vystavovaných vozů bude možné si hned v okolí brněnského výstaviště vyzkoušet v praxi. Málokterá jiná akce vám dá příležitost si přímo srovnat několik aut, která máte v hledáčku a zvolit to, které nejlépe vyhovuje právě vám.
Navíc pokud vás některý z vozů okouzlí natolik, že si budete jisti, že chcete právě ten a žádný jiný, budete si jej moci hned na autosalonu objednat s mimořádnými výstavními slevami. Žádná jiná akce pro motoristy dosud nenabídla takovou možnost přímého srovnání takového množství aut, které bude navíc podpořeno možností vůz ihned opravdu výhodně zakoupit. Pokud vážně uvažujete o koupi nového vozu, můžete si své definitivní rozhodnutí nechat právě do Brna.

Nepůjde jen o automobilové novinky

Něžnější část čtenářské obce AutoRevue.cz se možná již nyní děsí traumat, která bude muset zažívat začátkem června, kdy se jejich partneři budou s dětinskou radostí prohánět po pavilonech brněnského výstaviště, zatímco ony budou na ocet. Nicméně i pro ně a nejen pro ně je v Brně připraven program, který jim dovolí si tuto akci pořádně užít.
Vše začne v předvečer startu celé akce, tedy již v pátek 5. června od 18:00 hod, událostí nazvanou Autosalon Night. Na netradiční večerní akci čeká na příchozí kromě možnosti prohlédnout si vystavované automobily také vystoupení populárních umělců, atrakce pro děti, občerstvení a mnoho dalšího. Ve 19.30 hod. pak dojde ke slavnostnímu otevření nového pavilonu P, uzavřené slavnostním ohňostrojem. Zkrátka program pro celou rodinu, přičemž vstup do areálu i parkování bude zdarma.


Ani po zbytek konání Autosalonu Brno 2009 ale nebude nouze o zajímavý doprovodný program. Když už jsme začali u něžného pohlaví, musíme zmínit projekt Žena a auto, zaměřující se speciálně na ženy za volantem. Najdete zde "zkušební dráhu" jen pro ženy, na které si budou moci příchozí v klidu vyzkoušet nejrůznější modely vozidel, kavárnu s dětským koutkem, připravují se rozhovory se zajímavými lidmi, prezentace kosmetiky, poradenská služba a mnoho dalšího. Chybět nebude ani anketa Ladycar o nejlepší automobil pro ženu.
Ostatní doprovodné akce se pak zalíbí nejen ženám. Za všechny zmiňme tři. Eko auto, zaměřenou na oblast ekologie a hospodárnosti provozu motorových vozidel s možností vyzkoušení alternativních pohonů. Fun auto, věnovanou fanouškům automobilů, tématicky rozdělený do kategorií jako je tuning, motorsport apod. A Bezpečnost a auto, zaměřený na bezpečnost silničního provozu, jehož součástí mimo jiné budou také jízdy zručnosti, terénní polygon, trenažéry, kluzná fólie, simulátor převrácení osobního vozidla, ukázky vyproštění osob z automobilu, dětské dopravní hřiště a další.

Rezervujte si druhý červnový týden pro Autosalon Brno 2009

Pokud vás nabídka letošního brněnského autosalonu zaujala, rezervujte si pro něj v kalendáři alespoň jeden den mezi 6. a 11. červnem. A pokud ještě váháte, sledujte i nadále AutoRevue.cz - během následujících týdnů se u nás budete moci nejen podrobněji dočíst o novinkách, které se v Brně představí, ale též se zúčastnit soutěže s Autosalonem Brno nejen o více než 100 vstupenek na samotnou výstavu, ale i další ceny v hodnotě téměř 100 tisíc Kč.Ferrari Scuderia boys

10. května 2009 v 21:06 | Jurkuj |  TUNING AUT
Boháči na divokých kolech - Takřka padesát nejluxusnějších automobilů se v sobotu sjelo na Masarykovo náměstí. V rámci otevření kavárny si pražští přátelé Ferrari Scuderia boys udělali sraz právě v centru Uherského Hradiště. Náměstí se hemžilo davy lidí, červenými supersporťáky a celebritami v čele se Zuzanou Belohorcovou, prsatou Mesárošovou, Sámerem Issou a dalšími.